עדויות על החלמה כתוצאה מהפסקת צריכת מוצרי חלב

ב-18 לאפריל 2013 פנינו לקהל העוקבים של הדף עם בקשה לשתף בסיפורי החלמה כתוצאה מהפסקת צריכת חלב.
בתוך יומיים קיבלנו מעל 30 סיפורים אישים, שהפתיעו גם אותנו.
הרי הם לפניכם.

ב-18 לאפריל 2013 פנינו לקהל העוקבים של הדף עם בקשה לשתף בסיפורי החלמה כתוצאה מהפסקת צריכת חלב.
בתוך יומיים קיבלנו מעל 30 סיפורים אישים, הרי הם לפניכם.
* לנוחיותכם לחיצה על התאריך שמופיע בסוף כל סיפור תוביל לפרסום המקורי.

Amit Zed
הסיפור האישי שלי אמנם לא קשור לאסטמה, אבל עדיין מאוד קשור למוצרי חלב. תרגישו חופשי לשתף.

מאז גיל הנעורים סבלתי משלשולים עם כאבי בטן איומים. בתקופות מסויימות זה היה ממש על בסיס יום-יומי.
מתחילת שנות ה-20 סבלתי מנזלת באופן כרוני. הייתי קם בבוקר ומספיק היה משב רוח קריר כדי לגרום לכך שאהיה מנוזל לאורך כל היום.
אבל הבעיה הקשה ביותר היתה במערכת השתן. מאז גיל הנעורים סבלתי מבעיה קשה של תכיפות וצורך דחוף להתרוקן. לא הייתי מסוגל לחיות בלי תא שירותים צמוד לידי. בשעות מסויימות של היום זה היה כרוך בללכת להתרוקן כל 10 דקות, ליטראלי, וגם בזמן שחלף בין פעם לפעם עדיין הרגשתי לחץ וצורך עז להתרוקן. זו לא היתה פגיעה באיכות החיים, כי לא היתה איכות חיים. במשך שנים רצתי לרופאים ובדיקות שלא הניבו כלום. לקחתי כדורים שבתחילה שיפרו את המצב, אבל לאחר מספר שנים הפסיקו להשפיע. עברתי בדיקות פולשניות איומות שכואב לי רק מלחשוב עליהן ודחפו לי תרופות הרסניות שלא הועילו. במקרה בתקופה שכבר נמאס לי והחלטתי פשוט להרים ידיים ולחיות עם הסבל עברתי לטבעונות מטעמי מוסר. זה לא קרה ביום, אבל המצב השתפר פלאים בהדרגה, וכיום הוא רוב הזמן נהדר. גם בימים פחות טובים זה אפילו לא מתחיל להזכיר את הסיוט שזה היה כל השנים.
השלשולשים והנזלת הכרונית נעלמו מיידית עם המעבר לטבעונות.
מכל הבעיות המשכתי לסבול גם לאורך 5 השנים שהייתי צמחוני. צריכת הביצים שלי היתה מינימאלית (2-3 בשבוע), אז אין לי בכלל ספק שהמקור לכל הבעיות הוא החלב ומוצריו.
יום ‏20 אפריל‏ בשעה ‏15:59‏


Gad Péleg‎‏
גם אני כמו הרבה אחרים תמיד חונכתי שחלב זה בריא, זה מלא בחלבון, יש בזה המון סידן, זה חלק בלתי נפרד מתזונה בריאה ואיך לא, זה טעים, כל כך טעים.
מהיום שאני זוכר את עצמי סבלתי מגודש באף שכמובן אובחן כאלרגיה שרק כדורים וזריקות היו יכולים לפתור, מאז ומתמיד אני לא חסיד גדול של תרופות, לא הכנסתי לגופי שום תרופה נגד אלרגיה, למדתי לחיות עם זה. גליל נייר טואלט ואוטריבין היו חבריי הטובים ביותר, תמיד צמודים אלי.
במהלך שירותי הצבאי זה כבר היה בלתי נסבל בגלל הסביבה בה שירתתי והחלטתי שאני הולך לאבחן את זה באופן מקצועי יותר, להבין למה בדיוק אני אלרגי ולאילו טיפולים אני יכול ללכת כדי למזער את הסבל, אובחנתי כסובל מ12 סוגי אלרגיה. 12!!!
אחרי וועדה רפואית הוחלט גם להוריד לי את הפרופיל מ97 ל72…
טוב, ממשיכים לסבול! זה מה יש, נולדתי דפוק וככה אשאר.
בגיל 24 נחשפתי לדבר הזה שנקרא טבעונות, לכל הסבל שהיצורים שאני כ״כ אוהב צריכים לעבור כדי שלי יהיה טעים. תוך יממה החלטתי שאני לא נוגע יותר בבשר, לא במוצרי חלב ולא בביצים. לא ידעתי בכלל מה ההשלכות הבריאותיות, גם לא עניין, כל מה שכרוך בלהיות טבעוני – אלע בבאלה.
אחרי בערך שבועיים – שלושה אני שם לב שגם בסופות אבק אני פשוט לא צריך יותר לקנח, לא צריך אוטריבין, אין יותר אף אדמומי! העיניים פקוחות! האף פתוח! יש חוש טעם! אפשר לנשום מהאף!!!
לא קישרתי את זה בכלל למהלך שעשיתי, אחרי כמה חודשים התחיל ״טרנד״ הטבעונות המבורך ואז התחלתי לצפות בהרצאות ולקרוא מחקרים, פתאום הכל התבהר לי. כל השנים סבלתי בגלל הזבל שהכנסתי לגוף. כמה כיף לי בלי זה!
‏19 אפריל‏ בשעה ‏14:46‏


שושי הרשקו
בהמשך לבקשתכם אני משתפת בסיפורי האישי. אמנם זה לא דרמטי, אך בכל זאת.
שמי שושי הרשקו וסבלתי משך שנים רבות מליחה לא מוסברת.
כשהפכתי לטבעונית, היא נעלמה. איך אני יודעת שזה קשור לדברי חלב?
יש לי, או יותר נכון, הייתה לי תשוקה לדברי חלב גם לאחר שהפכתי להיות טבעונית. פעמיים חטאתי (שנה מאז שהפכתי להיות טבעונית) ואכלתי דברי מאפה עם חמאה. פעם נחנקתי בלילה מהליחה ולא יכולתי לישון ובפעם אחרת התגובה הייתה דרמטית ומהירה יותר והפסקתי לאכול את העוגה (בייתית, טריה לחלוטין).
‏19 אפריל‏ בשעה ‏12:59‏


‏‎Keren Stern‎‏
בהמשך לבקשתכם אספר שמאז היותי תינוקת סבלתי מבעיות נשימה קשות. הולעטתי בחלב פרה ואנטיביוטיקה וראו פלא – מצבי מעולם לא השתפר. הייתי צמודה לונטולין במשך שנים. מאז שהפסקתי עם מוצרי חלב נעלמה האסטמה שלי כלא היתה וגם נעלמה לי הנזלת. לגמרי!!!אין!!!
‏19 אפריל‏ בשעה ‏11:43


‏‎Haya Hatsav‎‏
חליתי בהרפס זוסטר = שלבקת חובקת בעברית , לפני כ7 שנים. הכאבים באזור של העצב שנפגע היו נוראים. הרופא שלי המליץ לי להפסיק עם מוצרי חלב . כצמחונית היה לי קשה להפסיק לגמרי אבל שמתי לב שכאשר אכלתי כמות מסויימת של מוצרי חלב הכאב חזר. כיום איני מכניסה יותר שום מוצר חלבי לביתי. הכאבים נעלמו. ההצטננויות שסבלתי מהן נעלמו וגם כמה ק"ג ממשקלי. היום אני טבעונית לגמרי. בדיקות הדם והשתן שלי , בגיל 60, תקינות לגמרי.
‏19 אפריל‏ בשעה ‏11:01‏


שרון ברתל קמחי

בהמשך לבקשתכם, סיפורי האישי, הידוע ברבים ואין בעיה להפיצו:
שמי שרון קמחי, מגיל 0 סבלתי מאד מאסטמה של העור- אטופיק דרמטיטיס. גרד עז בפרקים, סביב הפה, בידיים, ולעיתים גם על יתר הגוף.
הייתי שנים תחת משחות המכילות קרוטיזון, אולם כלום לא עזר. שטח הפנים של האטופיק הלך וגדל וזז ממקום למקום.
בגיל 16 עברתי בדיקות מקיפות והתברר, כמה מפתיע, שאני אלרגית לאבק. זה לא קידם אותי הרבה.
בגיל 17 התחלתי כדורים סטירואידים, שעשו לי רע מאד, אבל לא עזרו כלל ולכן המליצו על על זריקות. עד כאן, החלטתי, והמשכתי לסבול, בלי הרופאים.
בגיל 18 הצטרפה לאלרגיה גם נזלת אלרגית טורדנית במיוחד, בהתחלה רק במעברי עונות, אח"כ רק בבקרים, ובסוף במשך כל שעות היום. האף היה סתום חודשים רצוף.
בגיל 22 הגעתי למטפלת מחוננת בתזונה טבעית, אשר ביקשה ממני להפסיק לחלוטין את מוצרי החלב. הפסקתי. לאט לאט המצב השתפר ולבסוף הגרד נעלם.
בגיל 26 ניסיתי לחזור למוצרי חלב אולם האלרגיות חזרו.
וכך שנים שיחקתי עם זה- עם חלב- אלרגיות קשות, בלי חלב- הכל בסדר.
בעשור האחרון אני עוסקת בטיפול בנשים, בעיקר סביב הריון ולידה, ושוב ושוב אני מגלה עד כמה מוצרי החלב הרסניים לגוף שלנו.
אני רואה בקליניקה כי עפ"י רוב הסובלות מצרבות יחושו הטבה דרמטית לו יפסיקו את מוצרי החלב. הסובלות מאסטמה- כנ"ל, המתכננות הנקה יוכלו להקל דרמטית על התינוקות שלהן הסובלים מגזים לו יימנעו ממוצרי חלב בתקופת ההנקה.

עם השנים נולדו לי שלושה הילדים, וניסיתי על כולם את מוצרי החלב, במסגרת הסתגלות לחיים הקולינריים בישראל, ושוב ושוב היו תופעות אלרגיות קשות, אצל כל ילד בנפרד- שלשולים, אסטמה של העור, וברונכיטיס. שוב הפסקנו את צריכת החלב, כולל אלו שבמסגרות מחוץ לבית, ושוב- האלרגיות של כולם נעלמו.
אז נכון, זה טעים, אבל זה לא שווה את הנזק הבריאותי, וזה גם לא מוסרי במיוחד, אתם יודעים.
מבחינתי, מוצרי חלב הם מחוץ לתחום, לא נכנסים הביתה.
בהצלחה לכל המבריאים,
שרון.
יום ‏18 אפריל‏ בשעה ‏16:18‏


‏‎Yaara David‎‏
שלום, אני יערה, אני בת 14, אני כותבת עקב הפרסום שלכם על איסוף נתונים למחקר (:
במשפחה המצומצמת שלי לא אוכלים מוצרי חלב בכלל, ולעיתים נדירות אולי גבינת עיזים אורגנית או משהו… זה לא קרה ככה פתאום, כשהייתי קטנה, בת שלוש אולי, הייתי אוכלת מוצרי חלב בתור הרגל, וככה גם אמא שלי והאחים.
כשהיא הייתה בהריון עם אחי הקטן, גילו אצלה סרטן מתקדם מאוד, גרורות בכל הגוף, ובגלל זה ילדו את אחי בלידה מזורזת כדי שיוכלו לטפל בה…., בשלב הזה נתנו לה חודשיים לחיות…., אבל היא?? היא החליטה, שלא משנה מה, היא תחלים, והרופאים חשבו שהיא על סמים 0:
היא ישר התחילה לחקור, לבדוק, לעשות ברורים, השתמשה בשיטות אלתרנטיביות וחקרה לעומק הרבה נושאים, היא ישר הפסיקה לאכול מוצרי חלב, ולעבור לאוכל בריא ואורגני בלבד, וישר חל שיפור משמעותי במצבה, ועם הרצון החזק והטיפולים הנכונים, היא החלימה נגד כל הסיכויים!
מאז בבית אין מוצרי חלב כלל, וכך לי הפסיקה הליחה והוירוסים השונים, ואפילו השפעה בהתנהגות!! נהייתי ממוקדת יותר, פחות מפוזרת, פחות עייפה, והרגשה הרבה יותר נקייה, וגם האחים שלי, לאחותי הפסיקה אסטמה בדרגה נמוכה, היא גם נהייתה פתוחה יותר, כי עד אוצו זמן היא לא דיברה ליד אנשים בכלל, ופתאום, פורחת!
ואמא שלי?? אמא שלי בריאה כבר שמונה שנים, והצליחה להתגבר על העייפות והחוסר תפקוד שהיו תקופה ארוכה!!
אני יכולה להעיד שכשאני אוכלת חלב, אני מרגישה רע, בעיקר עייפות וחוסר ריכוז, וליחה ושיעולים…!
אמא שלי בכלל לא מתקרבת לזה, בעיקר מסיבה בריאותית, ואני ואמא שלי גם צימחוניות וחיות איכות חיים מעולה בלי חלב ובשר, ומרגישות נפלא!
כיום אמא שלי תומכת ומלווה חולי סרטן, ועוזרת להם להחלים בדיוק כמו שהיא החלימה והכל בזכותה! ולא בזכות אף רופא…. לעוד פרטים על אמא שלי, נטע, אפשר ליצור איתי קשר בפרטי ואני אשמח לקשר לכם אותה, היא באמת בן אדם מדהים! (;
‏18 אפריל‏ בשעה ‏15:52‏

Yaara David נ.ב. עקב הפסקת מוצרי חלב, הפסיקה לי ולאחי אנמיה קשה!


‏‎Ola Baker‎‏

הילדה שלי בת 6 , סבלה שנים מנזלת אלרגית , הורדתי לה את מוצרי החלב כמעט לחלוטין וחל שיפור ניכר במצבה.
‏18 אפריל‏ בשעה ‏15:12‏‏‎Oshra Belapolsky‎‏

ביקשתם,
סבלתי במשך שנים מאנמיה ומיגרנות שנעלמו כלא היו לאחר שהפסקתי מוצרי חלב.
‏18 אפריל‏ בשעה ‏14:50‏‏‎Adi Vaknin‎‏
קוראים לי עדי וקנין, סובל מאסטמה, אלרגיות שכוללות גירודים והתעטשות כרונית, לפעמים גם ליחה מוגברת.
כבר 4 חודשים שאני הפסקתי עם חלב ו3 חודשים טבעוני לגמרי.
כבר בשבוע הראשון בלי חלב הרגשתי שינוי: פחות ליחה בהתחלה, עם הזמן אני קם בבוקר ונושם כמו שצריך (זו הייתה תקופה שכמעט כל בוקר היה לי התקף קוצר נשימה), והמצב רק הלך והשתפר.

חודש אחרי התפתתי לכוס קפה עם חלב מוקצף, לא מזיק לכאורה, אבל שעה אחרי הייתי צריך לשבת בשירותים כשאני מרגיש את הקיבה שלי מתהפכת, עור ברווז עם צמרמורות וגירודים, כאילו שנכנס לי רעל לגוף.

זה בא ממישהו שהיה חיי על חלב, אם זה בקורנפלקס בבוקר, בצ׳יזבורגר בצהריים, באילן של 4 או בטוסט בערב. לא חזרו ההתקפים, יש קצת התעטשויות בחילופי עונות אבל החלב היה מחמיר לי אותם לרמה שאני מרותק למיטה. עובדה שעכשיו אני בבסיס, מתפקד מעולה כהמזג אויר בחוץ מתחרפן.
יום ‏18 אפריל‏ בשעה ‏14:36‏


‏‎Yaniv Berman‎‏
מאז שהפסקתי לצרוך מוצרי חלב: 1. לא חליתי בדלקת גרון. 2. הייתי מצונן פחות ולפרקי זמן קצרים יותר. 3. הפסיקו לי כאבי הברכיים בריצה, וגם שיפרתי את זמן הריצה. 4. הפכתי לנודניק. נו, מה אפשר לעשות… כשמשהו טוב קורה לך אתה רוצה לספר לכולם, אבל לא כולם רוצים לשמוע.
‏18 אפריל‏ בשעה ‏14:35‏


‏‎Maayan Roz‎‏
לי הייתה אסתמה , היה לי משאף (ונטלין) והייתי עושה גם אינהלציות כשהייתי קטנה יותר .
גם הנזלת הכרונית שיש לי כבר כמה שנים ממש השתפרה משמעותית מאז הטבעונות (כשאני לא אוכלת ג'אנק דגנים וקטניות אז זה נעלם לי לגמרי) .

לחבר שלי נעלמו המיגרנות הוא היה לוקח כדורים חזקים שהיו מקלים קצת , מאז הטבעונות (גם כשנתיים) אין לו כבר מיגרנות ולא לקח שום כדור .
‏18 אפריל‏ בשעה ‏14:23‏


רחלי לביא
הילדה שלי בת חמש עוד מעט.שנים היה לה שיעול כבד ובלתי מוסבר במיוחד בלילות..שנים הלכנו לעבודה טרוטי עיניים. אף רופא לא ידע מה יש לה… לאחר שהפסקתי לחלוטין את החלב ומוצריו-הילדה הפסיקה את השיעול לחלוטין וגם ליחה כבר לא היתה יותר….. חזרנו לישון כמו בני אדם בלילות-פיתרון פשוט…
‏19 אפריל‏ בשעה ‏10:48‏Gregory Berlinerblau
 היא ממש צודקת, אותו הסיפור קרה אצלי, מאז שהפסקתי עם החלב כבר נפסקה אצלי כל אדמומיות של אסטמת עור
‏19 אפריל‏ בשעה ‏10:52‏Hilik Dekel
אשתי הייתה סובלת מחיידק בגרון באופן קבוע כל חודש סטרפטוקוק ברגע שהפסקנו עם החלב כך הפסיק גם החיידק הטורדני! וגם אמא שלה, חמותי הייתה סובלת מנחירות רציניות אבל, בשנתה עד כדי שהייתה מתעוררת בהשתנקות כל פעם כשהייתה הולכת לרופא היו שולחים אותה לעוד ניתוח ועוד ניתוח הרי מה הם יודעים חוץ מלשלוח לניתוח או לרשום עוד איזה תרופה כימית?!.. כנראה שלא יותר מידי…
‏19 אפריל‏ בשעה ‏12:51‏Ron Ricardoאני הרגשתי את כל הדברים ה"קלסיים". נפיחות, "יציאות רקות" חוסר נינוחות כללית במערכת העיכול וכמובן שחוסר נינוחות כללי בהשפעתה. זה הלך והחמיר מאחרי הטיול למזרח ועד שהייתי סטודנט (כ-7 שנים). בטיול היה לי איזה "התקף" של קילקול כיבה ואמרו לי שיכול להיות שחטפתי אמבה. רק בתור סטודנט בתקופת המבחנים, השילוב של הלחץ עם קוטג' לארוחות בוקר ונס עם חלב (גם לקפה הקיבה שלי לא הייתה מורגלת) הפכו את העניין לבלתי ניסבל. הלכתי לרופא, אבל מסיבות טכניות לא הסתדר לי לעשות בדיקות וכשאמרתי לרופא שאני מתחיל לחשוד בחלב הוא אמר "קודם כל תנסה תקופה בלי תראה מה זה עושה" אז ניסיתי ותחושת חוסר נוחות של 7 שנים נעלמה. היום אני שותה קפה מדי פעם (בלי חלב) וזה "מעודד פעילות מעיים" אבל אין מה להשוות. זה פשות מרגיש בריא בהרבה. אגב, גם מה שהרופא אמר לי אז, וגם מה שקראתי בנושא בזמנו זה שכדאי לצרוך מעט חלב כדי שהגוף לא יפסיק לגמרי לייצר את האנזים שמפרק אותו ואם את זה גורם חוסר נוחות זה כל מה שזה "חוסר נוחות". זה לא מסוכן ואין עם זה בעיה. אני אומר, אם הגוף שלי נכנס לסטרס ומודיע לי שהוא לא אוהב את מה שנכנס אליו ושהוא רוצה להוציא את זה, אני מקשיב.
‏19 אפריל‏ בשעה ‏14:15‏Omry Revach
כך היה במקרה שלי –
כל הילדות שלי התלוותה אלי נזלת אלרגית, הייתי מתחיל את הבוקר עם דגני בוקר וחלב ויוצא מהבית עם טישו תמיד איתי.
ובערך אחת לשבועיים זה היה מגיע כצינון עוצמתי, הייתי חוזר מבית ספר עם פירורים של חבילת טישו, אחרי שחיסלתי את כולה באותו הבוקר.
די סיוט לילד בבית ספר. 

כעבור יום זה הצינון היה מתפתח לאסטמה, הריאות היו נחסמות.
כפות הרגליים תמיד היו קרות ואני זוכר את עצמי הולך לישון עם שתי זוגות בשביל לא להצטנן גם בלילה.
ונטלין, בודיקורט והרבה ביקורים אצל מנהל מחלקת ילדים בבית חולים מאיר.
שאפילו שלח אותי בזמנו לבדיקת אלרגיה למזונות. הם לא בדקו אלרגיה לחלב…

כשהייתי בן 16 אחותי הציעה לי להפסיק עם מוצרי חלב.
ליגלגתי עליה, מה הקשר חשבתי לעצמי. (וכנראה שעוד לא הייתי מוכן להגמל)

רק בתקופת הצבא (אחרי שהפרופיל שלי ירד) התחלתי לשים לב לקשר בין השניים – איך אני קם בבוקר בריא ויבש ואחרי הקפה של הבוקר מתחיל להצטנן.
לבד התחלתי להוריד מוצרי חלב ובהתאם האלרגיות ירדו.
ההטבה הכי משמעותית התחילה ביום שבו הפכתי להיות טבעוני.

היום שאני יודע את זה, בעיקר כואב לי על כל כך הרבה ילדים שסובלים מאסטמה ונזלות ולא יודעים שמה שגורם להם את זה – זה החלב.
‏18 אפריל‏ בשעה ‏14:33‏Judas Maccabeus
במשך שנים הייתה לי מיגרנה קשה שהייתה מתחילה ככאב ראש קל אבל מציק וידעתי שאם לא אקח כדורים הרי שתוך 12 שעות זה יהיה גיהנום – לכל מקום הייתי מסתובב עם אופטלגין או כדורים יותר חזקים בשביל לעצור את זה כשזה מתחיל 
זה גם הלך והחמיר עם השנים – עד כדי כאב כזה פעם ב 10 ימים

מאז שהעפתי את הרעל הלבן מהתפריט זה נעלם לחלוטין, לגמרי, לא ירד בתדירות אלא פשוט נעלם לחלוטין

יש לי עדיין קופסא של 50 כדורי אופטלגין חדשה ….
‏18 אפריל‏ בשעה ‏15:36‏Ofir Ben Yosef במשך כל החיים הייתי אלרגית לסולניים (עגבניות חצילים פלפלים) בנוסף סבלתי מסינוסיטיס כרוני ומגרנות. מעט אחרי שהפכתי לטבעונית נעלמו לי כל האלרגיות וכאבי הראש!! הייתי מכורה לכדורים ברמה של קופסת אדוויל לשבוע, כבר עשרה חודשים לא לקחתי כדור
יום ‏18 אפריל‏ בשעה ‏16:03‏Efrat Shakoof הסיפור שלי ממש מדויק לזה של עומרי רווח, רק שאצלי צימצמתי מוצרי חלב כשלמדתי נטורופתיה והגרודים בגרון/ דלקות גרון/ אפצים והמון נזלת לא הפסיקו עד שהורדתי את הטיפת חלב בקפה 1 ששתיתי ביום.. ברגע שהורדתי את כף החלב הזו נהייתי בריאה!! לחלוטין!!
‏18 אפריל‏ בשעה ‏16:09‏


Maor Engel
 אני גר בתאילנד כבר מספר שנים , ומכיוון שבתאילנד מוצרי חלב קשה להשיג , התחלתי לשנות הרגלי תזונה לתפריט תזונה תאילנדי דל חלב . מאז כאבי הבטן השילשולים, בטן נפוחה החולשה הכללית כאבי ראש וחוסר ריכוז פחתו משמעותית.. אולי בגלל השהות בתאילנד ..ואולי זה קשור באמת לחלב …
‏18 אפריל‏ בשעה ‏16:26‏Carmel Szkolnik
כשהייתי נערה הייתי צמחונית במשך 5 שנים והייתה לי אנמיה. שני רופאים שונים (וקרובים נוספים שלי) הסבירו לי שאני חייבת לאכול בשר אחרת אני אסכן את בריאותי, יישור לי השיער, יישברו הציפורניים ועוד קלישאות דומות…. חזרתי לאכול בשר ומוצרי חלב אבל האנמיה נשארה. רק אחרי חצי שנה של טבעונות, ראיתי בבדיקות הדם שהאנמיה נעלמה ושכל הבדיקות מעולות. יותר מאוחר גיליתי שלא מעט רופאים מדברים על הקשר הזה שבין מוצרי חלב לאנמיה וחולשה ועוד לא מעט מחלות כמו חלק שהזכירו כאן- כאבי ראש, ליחה, השמנה… – ד"ר מקדוגל למשל –
http://www.youtube.com/watch?v=AEOUcznmyLc
‏18 אפריל‏ בשעה ‏16:58‏Oren Matityahu
שלום, אני אב לשלושה ילדים בני 9, 6 ושנתיים. עד לפני שנה וחצי צרכנו מוצרי חלב רבים. (חלב לקפה, כוסות חלב שלמות, חלב לדגני בוקר, גבינה לבנה, קוטג', מעדנים רבים). ההשפעות היו כלדהלן: בני בן ה-9 אהב לשתות כוס חלב כל בוקר ולעיתים אכל קורנפלקס עם חלב. סבל מפריחה בכל הגוף. בני בן ה-6 אכל כל בוקר דגנים עם חלב ובערב מעדן וסבל מגזים וכאבי בטן כמעט בכל יום. אני הייתי שותה כל יום נס קפה עם חלב ואוכל קוטג', גבינה לבנה ומעדנים רבים מסוגים שונים וסבלתי מליחה רבה, דלקות גרון רבות (לפחות פעמיים שלוש בשנה) ונחירות. אישתי לא נגעה במוצרי חלב מילדותה ולא סבלה מאף תופעה מהתופעות הנ"ל. ביתי בת השנתיים וחצי נחשפה למוצרי חלב למשך חצי שנה ללא תופעות לוואי. מאז שהפסקנו עם מוצרי חלב כל התופעות המוזכרות נעלמו כליל! אין כאבי בטן, אין פריחות, אין ליחה, אין דלקות גרון, אין נחירות. מחקר או לא מחקר זה ממש לא מעניין אותי. אישית, אצלי במשפחה זה הוכיח את עצמו ב-100%!
‏18 אפריל‏ בשעה ‏17:26‏Elad Hollander
שנה שלמה של כאבי ראש וקופסת אדוויל בחודש נעלמו מיד כשהפסקתי עם מוצרי חלב
‏18 אפריל‏ בשעה ‏17:40‏אמיר פרופ
הסיפור שלי:
אני בן 15 ואחת הבעיות שמאוד עיצבנה אותי היתה הזעה, הייתי מזיעה בכמויות מפחידות במיוחד בכפות הרגליים שזה גרם לי לסוג של כוויות שהיו צורבות לי ממש ובקושי יכולתי ללכת(הרופא עור הסביר לי שזה בגלל שהגוף שלי סופג את הזיעה חזרה). עכשיו כשאני חושב על זה מאז שהפסקתי עם מוצרי החלב ונהייתי טבעוני אני מזיעה הרבה הרבה פחות והזיעה גם פחות מסריחה וגם הליחה הפסיקה לי כמעט לגמרי ובכללי אני מרגיש הרבה יותר טוב
‏18 אפריל‏ בשעה ‏17:57‏Einat Arielli
הייתי משתמשת במשאף על בסיס יומי והיה לי משאף בכל מקום כל ערב לקחתי לורטדין נגד אלרגיות , מאז שהפסקתי עם החלב אני אפילו שוכחת את המשאף בבית הפסקתי עם הכדורים וכבונוס גם אין לי יותר מיגרנות
‏18 אפריל‏ בשעה ‏18:37‏Cat Junky
 אני אסטמתית וכל שנה בחורף היתה לי שפעת נוראית שנמשכה לפחות שבוע וכללה התקפי אסטמה קשים והקאות. זה נפסק באופן מיידי עם הטבעונות שלי לפני 8 שנים- השפעות הצטמצמו ליומיים שלושה ללא התקפים.
‏18 אפריל‏ בשעה ‏21:17‏שרון ולט
בני בן ארבע וחצי ומגיל 3 חודשים סבל מאסטמה , מזה כ3 חודשים ללא מוצאי חלב והאסטמה נעלמה , נגמרו המשאפים וכדורי סטרואידים ! מרתיח שקופות החולים לא מתריעות ואף מציינות בעלונים ש״ לא נמצא קשר בין מוצרי חלב ואסטמה״ ,זילזול בחיי אדם
‏18 אפריל‏ בשעה ‏21:39‏Catherine Moyer Schwartz
בני פרח בכל גופו במשך כמה שנים טובות ושום דבר לא עזר, המצב רק החמיר. שלשה שבועות ללא מוצרי חלב העלים את כל הפרחה ומצב העור היה חלק כמו של תינוק.
‏18 אפריל‏ בשעה ‏23:22‏Sivan Haguy Avni
 הפסקנו לצרוך מוצרי חלב לפני מספר שנים. עקב כך פסקו אצלינו התופעות הבאות: דלקת פרקים, מיגרנות, נזלת אלרגית, בטן נפוחה, גזים, כאבי בטן.
‏19 אפריל‏ בשעה ‏08:24‏Ehud Ilan
אני עדיין לא טבעוני במאה אחוז, אבל בשנתיים האחרונות, מהרגע שמתחיל להגיע האביב אני מוריד מיד את מוצרי החלב מהתזונה שלי לכמה חודשים (גם ביצים, סוכר, קפה ומוריד חיטה למינימום). האפקט מדהים. בכל שנה הייתי מעביר את האביב מנוזל, מגורד, עם עיניים דומעות והתקפי אסטמה. ונטולין, אנטי היסטמינים וכל החרא הזה. מאז שגיליתי את הקשר בין התזונה שלי לאלרגיות ולאסטמה התסמינים כמעט נעלמו. זה מסתכם עכשיו בכמה אפצ'ים ולפעמים קצת גרדת ושיעול, אבל אין בכלל מה להשוות למה שהיה בשנים קודמות.
‏19 אפריל‏ בשעה ‏10:52‏עדי גיא מגן
בסביבות גיל שנתיים התחילה אצלי אסטמה קשה שכללה הגעה קבועה לבית חולים לפחות פעם בשבוע. עם השנים זה השתנה לתופעות אלרגיות קשות כגון גירודים בעיניים, נזלת אלרגית ובעיות בפרקים. התרופות שקיבלתי במהלך השנים היו רבות ומגוונות בניהם אפילו סטרואידים בגיל מאוד צעיר. בשנתיים האחרונות הפכתי לצימחונית מתוך אידיאולוגיה והחל מהחורף האחרון הורדנו את כל צריכת מוצרי החלב כמעט לגמרי. מאז אני מרגישה מעולה, אין נזלת, אין גירודים בעיניים ואין כאבי פרקים. גם הילדים שלי שסבלו מאסטמה ואסטמה של העור נזלת וכו' עברו חורף שלם בריאים כמעט לחלוטין וללא נזלת. תמיד היה ברור לי שיש קשר בין מוצרי חלב לתופעות האלו אבל היה לי קשה מדי לוותר. הפעם הלכתי על זה וזה פשוט מדהים. בכל פעם שאנחנו "חוטאים" ואוכלים קצת מוצרי חלב, הנזלת חוזרת ותופעות אחרות.
‏20 אפריל‏ בשעה ‏10:04‏Yana Shinkarovsky
מאז הטבעונות חל שיפור משמעותי במחלת הסינוסיטיז שלי. מחלה כרונית שסבלתי מגיל 14.
חשוב להדגיש שאני טבעונית מטעמי מצפון ולכן אני צורכת גם ג׳אנק ועדיין אני הרבה יותר בריאה מאי פעם.
ובאופן לא מפתיעה כלל אף רופא לא שאל אותי על תזונה ואף אחד לא אמר לי כלום על הנזק של מוצרי חלב. השיפור מבחינתי הגיע במקרה לגמרי.
‏20 אפריל‏ בשעה ‏12:55‏


Dana Rogov
שלום חלב עובדות או מיתוסים! רציתי לספר לכם על ההחלמה שלי בעקבות הפסקת צריכת מוצרי חלב. הייתי צמחונית במשך 10 שנים והתזונה שלי התבססה על מוצרי חלב שונים, לחם,דגנים וירקות. מרופאת המשפחה שמעתי לא פעם משפטים כגון "אם את לא אוכלת בשר אז לפחות תאכלי חלב וביצים ולא יחסר לך כלום"… מילדות סבלתי ממחלת עור, בעיקר על הידיים, אותה 5 רופאי עור שונים איבחנו אחרת -אקזמה, יובש, אסתמה של העור, רגישות לחומרי ניקוי…
המשחות לא באמת עזרו, לא להרבה זמן בכל אופן.
כמו כן, סבלתי מאסטמה והתקפי אלרגיה, במיוחד באביב. מהטסטים לאלרגיה התברר כי הייתי אלרגית כמעט לכל דבר ברשימה (פריחת צמחים שונים, מתכות, קרדית האבק) חוץ מפרוות בע"ח ו….חלב.
לא נמצאתי גם רגישה ללקטוז, כך שמבחינת הרפואה – לא הייתה שום מניעה להמשיך לצרוך חלב. לא שמעתי מאף רופא על אפשרות כזו.

טופלתי במשאפים, ספריי סטרואידי לאף ואנטיהיסטמינים. לפני כ-6 שנים עברתי לטבעונות, בגלל סיבות מוסריות בלבד. אחרי כחודש, הפלא ופלא- נעלמו האלרגיות, האסטמה לא חזרה מאז כמו גם מחלת העור המסתורית. הפסקתי לקחת תרופות. סבלתי גם מאקנה חמור שטופל במשחות שונות ואנטיביוטיקה. אחרי חודש של הימנעות מחלב – חל שיפור משמעותי ביותר. בנוסף, שכחתי גם מה הם כאבי מחזור. ממש נס רפואי ותודה לכם מקרב לב על עבודת הקודש שאתם מבצעים!!! כאשר חלקתי את סיפור ההחלמה שלי עם רופאים, חברים ומשפחה, בדרך כלל נתקלתי בסקפטיות ותשובות כמו "אין מחקרים המוכיחים שיש קשר" או "אולי זה בגלל משהו אחר, לפעמים האסטמה פשוט עוברת עם הגיל"… אם יהיו לכם שאלות נוספות – מוזמנים לפנות.


פניות נוספות שהגיעו בהודעה פרטית וביקשו להשאר אנונימיים:

היי,
אני רושמת בקשר למודעה שפירסמתם לגבי הפסקת חלב והפסקת תופעות שונות של אסטמה…
איך שעברתי לטבעונות הרגשתי שיפור בריאותי ממש משמעותי, כל שנה בחורף בשנים האחרונות,בערך 6-8 שנים, הייתה לי דלקת גרון… יום אחד הייתי קמה עם גרון כואב שהתחלף עם הרבה ליחה ונזלת… השנה הגרון לא כאב לי כלל, אפילו לא לרגע…. גם כמות הגודש באף ירדה משמעותית… בנוסף תמיד סבלתי ממיגרנות, הרבה מיגרנות… הם לא נעלמו לגמרי לצערי אבל התדירות שלהם ירדה מאד ומי שסובל ממיגרנות מבין את ההבדל….
המון בהצלחה עם הפוסט הזה, אני ממש אוהבת כל מה שאתם עושים…. וניכר שאתם משקיעים המון,
מיכל. (השם האמיתי שמור אצלנו)


היי. שמי יוסי
מגיל קטן אני זוכר את עצמי סובל בעונת הפריחה המאוחרת. בערך באזור אפריל תחילת מאי, מאלרגיה חזקה.
זה הגיע דרך דרכי הנשימה, המשיך לריאות. המון ליחה, אף סתום לחלוטין. הסבל היה גדול מאוד ונמשך חודש. ניסיתי המון תרופות נגד אלרגיה, המון שום – לימון – מלח מתחת הכרית – ועוד ועוד רעיונות כאמור, כבר עשרות שנים!

לפני מספר חודשים עברתי לטבעונות. בלי שום קשר לאלרגיה שהייתה תוקפת אותי כל שנה, זה היה אחרי שנחשפתי לחומרים כמו ההרצאה של גארי יורופסקי ועוד. כבר מספר חודשים שאני טבעוני.

השנה לראשונה מאז שאני זוכר את עצמי, אין לי שום זכר לתופעות הקשות. פשוט כלום, נשימה רגילה, בלי צריבה ובלי צינון. פשוט כלום.

אני שמח לשתף אולי זה יעזור לעוד אנשים.


היי
בהתאם לבקשתכם – אני צרכתי חלב כל חיי עד שעברתי לפני שנה לטבעונות. כל חורף היו לי התקפי שיעול ארוכים, חודשים של צינון בלתי נגמר, דלקות ריאות, שעלת (!) וכו'. בחורף האחרון, ללא חלב בכלל, לא הייתי אפילו מנוזלת, ומאז אני מספרת את זה לכמה שיותר אנשים בניסיון לשכנע שמעבר להתעללות בבע"ח, חלב הוא רעיל נקודה.
שירלקבלת עדכונים נוספים אודות השפעות מוצרי החלב, הצטרפו אלינו ל:
דף הפייסבוק – חלב עובדות או מיתוסים | לרשימת הדיוור שלנו | ליו-טיוב | או הורידו את חוברת הפרסומים

13 תגובות על ״עדויות על החלמה כתוצאה מהפסקת צריכת מוצרי חלב״

 1. עכשיו כשאני קורא את הכל אני נזכר ששכחתי לספר על כמה סבלתי מסינוסיטיס בתור ילד.

 2. אשמח להוסיף:
  כבר הרבה זמן שאני יודעת שהגוף שלי לא מסתדר עם מוצרי חלב. הורדתי כמעט לגמרי את הצריכה כבר לפני שנים (5-6 שנים), אבל מה לעשות, על שוקולד לא יכולתי לוותר. אני כזו שסובלת מכאבי בטן ושלשולים על בסיס קבוע. אחרי הלידה הבנתי שהקפאין בשוקולד לא מסולק היטב מגוף החמוד שלי, אז הפסקתי גם את זה. מה להגיד לכם – עברו 3 חודשים, מאז היה לי רק כאב בטן אחד, וזה אחרי שאכלתי סושי. גם לא אחרי יום שלם של לאכול ביסקוויטים בלבד, גם לא אחרי יום שלם בלי שעות שינה.

 3. שמי אלינור,
  בגיל 27 תפסה אותי אלרגיה קשה מאד שהתבטאה בשיעול אגרסיבי, ליחות, חוסר יכולת לנשום כמו שצריך, צפצוף בנשימה, חולשה כללית עד כדי חוסר יכולת לקום מהמיטה ולתפקד, קור עז, דלקות בסינוסים הולכות ובאות, חוסר תיאבון שגרם לירידה במשקל.
  הרגשתי שהגוף שלי הולך ודועך ואני הולכת ונעשית חולה יותר מיום ליום.
  סבלתי מחוסר תפקוד טוטאלי יותר מחצי שנה וקיבלתי כדורי סטרואידים. אף רופא לא הצליח לעזור ולא ידע מה הבעיה.
  רופאה אחת המליצה על טיפול מיוחד באלרגיות שמתבצע ברומניה מאחר ולא נמצא לי פתרון והמצב רק הלך והחמיר.
  פניתי להומיאופטיה, לאחר 3 חודשי טיפול חבר אמר לי להפסיק חלב ומוצריו.
  מהרגע שהרעל הזה הפסיק להכנס לגוף שלי ראיתי אור, ותוך שבוע כבר הייתי במקום אחר, מתפקדת, נושמת, חיה.
  מהר מאד נרפאתי וחזרתי לתפקד.
  כשהייתי חוטאת פעם ב' הייתי חוטפת.
  התינוקת שלי כשנולדה סבלה מריפלוקס בגלל שצרכתי חלב. כשהפסקתי הריפלוקס נעלם והרבה מתופעות הגאזים.
  כשהתפתיתי פעם ב' גם היא חטפה בצורה מאד ברורה.
  היום כולנו טבעונים ואני מקווה שיותר אנשים יוותרו על מזון מן החי ויפסיקו להרעיל את עצמם ואת ילדיהם, ואת הכדור שלנו.

 4. דורון

  רוב חיי סבלתי ממחלות צינון למיניהם.
  כאב גרון היה חלק משיגת חיי. איני זוכר טיול בית-ספר או תנועת נוער ללא כאב גרון מלווה וכמה גלילי נייר טואלט.

  7 שנים אני ללא חלב ומוצריו. בעיות הגרון פשוט נעלמו כלא היו.

 5. בני בן ה-17 סבל ממיגרנות ומאנמיה במשך שנים. רוב ילדותו התבססה התזונה שלו על מוצרי חלב, ממש הרבה. לא עזרו השכנועים שיאכל גם בשר ירקות וכו', פשוט זה מה שהיה לו טעים. לפני כשנה וחצי עבר מיוזמתו לטבעונות, מטעמים אידיאולוגים. המיגרנות כמעט נעלמו, בדיקות הדם שלו השתפרו פלאים, ההמוגלובין עלה ל-13. עכשיו גם אני עוברת לטבעונות אחרי שרוב חיי סבלתי מאנמיה, עם ובלי צמחונות. מוקדם מכדי לראות תוצאות, ההמוגלובין בינתיים נורמלי, הברזל עדיין נמוך, נראה בהמשך.

  1. לפני שנתיים אובחנה מחלת "קרוהן" אצלי, אושפזתי בבי"ח עם דלקת חריפה במעי הדק.
   הומלץ לי ליטול תרופות כרוניות לדיכוי המערכת החיסונית, אבל החלטתי לנסות טבעונות
   לפני התרופות הנ"ל ואכן מאז שאיני נוגע במוצרי חלב מכל סוג, הדלקת נעלמה, איכות חיי
   שופרה להפליא ונפרדתי מ-20 ק"ג ממשקלי. שכחתי לציין שאני צמחוני כבר מעל 30 שנה
   והשינוי הבריאותי נגרם מרגע שהפכתי טבעוני, ממש תוך ימים ספורים.

 6. מה היה עם הפגנות הקוטג' במאבקים לשוויון הנטל אבל אם יפסיק הציבור לצרוך מוצרי חלב ממה יתפרנסו הרפתים הגבנים יצרני היוגורט וכו?

  1. ממה מתפרנסים אותם חלקאים שגידלו שדות של טבק כשרוב העולם הפסיק לעשן?
   מעבר לזה ממילא קורה כעת תהליך של מיזוג רפתות לרפתות ענק והמשקים המשפחתיים הולכים ונעלמים לטובת רפתות מפלצתיות בגודלן. הרפתנים של פעמם מוחלפים על ידי פועלים שכירים קשי יום שחיים משכר מינימום ובדרך כלל הינם עובדים זרים.
   העולם מתקדם, פעם המקצועות המובילים היו סנדלר נגר נפח וחרש ברזל
   אחר כך המקצועות המובילים היו חבר באגד וחבר הסתדרות
   וגם עידן המתפרות ומפעלי הטקסטיל עבר מהעולם
   הגיע הזמן לזוז קדימה. אי אפשר להמשיך את העוול הזה רק בגלל התעשיה שמאחוריו. שינויים מבניים בכלכלה הם חלק בלתי נפרד מהקידמה, ההתפתחות הטכנולוגית והמודעות הכללית שלנו

 7. כשהפסקתי לאכול בשר התחלתי לאכול הרבה קטניות ושעועית, ואיתן הגיעו בעיות גאזים (בהעדר דרך נעימה לומר זאת). רק כשהספקתי לצרוך מוצרי חלב, נעלמו הבעיות הללו.

 8. אני דתית ולא מאמינה בטבעונות כעקרון – מה שכן, אני סובלת מינון כרוני ואני רואה בחוש ממש! איך עם ירידת צריכת החלב שלי גם הצינון נהיה הרבה הרבה יותר טוב,
  אני רוצה רק להוסיף שכבר במקורות יהודיים עתיקים אפשר למצוא כי צריכת החלב (כמו בשר) אינה אמורה להיעשות על בסיס יומיומי אלא יותר כתוספת מפעם לפעם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: